Forum użytkowników T-Flex CAD i SprutCAM
T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - Wersja do druku

+- Forum użytkowników T-Flex CAD i SprutCAM (http://www.newtechsolutions.pl/forum)
+-- Dział: T-FLEX CAD (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: T-Flex CAD - przeznaczenie (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? (/showthread.php?tid=441)

Strony: 1 2

T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - BACKUP - 30-03-2011 03:05 PM

Użytkownik t_kozak napisał:

Interesuje mnie do jakich celów używany jest przez Was system T-Flex CAD, jak długo w nim pracujecie i jak się sprawuje? Smile
Osobiście używam programu od kilku miesięcy do projektowania wiązek elektrycznych w 2D i niekiedy w 3D. Mam już potworzoną bibliotekę własnych parametrycznych elementów (przewody, obudowy, końcówki itp). W projekcie generuję zestawienia materiałowe powiązane z danymi w plikach zewnętrznych (ceny, długości, ilości...). Bardzo fajnie to przebiega i nie wyobrażam sobie teraz innego sposobu pracy. Ciekawy jestem jak to wygląda u innych użytkowników? Wiadomo, ze program może mieć inne wszechstronne zastosowanie...
Użytkownik raf_79 napisał:

Witam

Ja używam T-flexa od dwóch lat do projektowania maszyn. Program sprawuje się naprawdę super, jest w nim wszystko czego potrzeba do sprawdzenia czy produkt będzie taki jaki się wymyśliło.

Pozdrawiam
Użytkownik PARAMETRIC napisał:

Witam, ja pracuję na flex'ie już dwa lata. Używam go głownie do projektowania maszyn wykonanych z elementów blaszanych.

Szybkie stworzenie projektu w 3D, zrobienie dokumentacji technicznej wraz z kompleksowym BOM (zestawienia części, podzespołów, zespołów, elementy złączne, zestawienia dla zaopatrzenia) a to wszystko przy możliwie jak najpełniejszej parametryzacji z wykorzystaniem baz danych sprawia że praca z tym programem jest BARDZO PRZYJEMNA i EFEKTYWNA.

Włożenie troszkę pracy na wstępie i sparametryzowanie modelu procentuje później przy modyfikacjach.

Ja nie żałuję wyboru Tongue

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - krzychukocza - 08-01-2016 09:04 PM

program fajny, dobrze się sprawdzaSmile

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - bolekkorana - 11-01-2016 10:28 AM

mi bardzo pasuje ten program...

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - januszako - 25-01-2016 09:34 AM

program ma wiele zastosowań , trzeba tylko trochę nad nim posiedziećSmile

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - marcinskurtak - 10-11-2016 11:14 PM

Stosuję to oprogramowanie celu tworzenia nowych, bądź udoskonalania aktualnych maszyn

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - mewka256 - 14-11-2016 12:48 PM

bardzo fajny

bardzo fajny

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - fadocars - 06-01-2017 03:40 PM

Ogólnie jestem zaskoczony, że Polskie oprogramowanie jest tak dobre, czasy się zmieniają jak widać, dobrze pracować na programach stworzonych przez polskich inżynierów, pracujcie tak dalej, rozwijajcie, podziwiam i pracuję na Waszych programach

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - rucinsky - 06-01-2017 09:56 PM

(06-01-2017 03:40 PM)fadocars napisał(a):  Ogólnie jestem zaskoczony, że Polskie oprogramowanie jest tak dobre

Musisz mało polskich softów znać, jest sporo ciekawych narzędzi od a do z klepniętych w PL Wink

A co do tematu, to ja dopiero noszę się z zamiarem sprawdzenia T-FLEX, użytkownikiem jeszcze nie jestem.

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - beraciuda - 09-01-2017 10:28 AM

T-Flexa używam do tworzenia modeli 3d dronów, maszyn kolekcjonerskich Smile Spisuje się wyśmienicie. Pochwalcie się swoimi projektami.

RE: T-FLEX - do czego używacie i jak się sprawuje? - matkruszak90 - 11-01-2017 02:44 PM

ja też stawiam swoje pierwsze kroki w projektowaniu maszyn właśnie na t-flex i na razie idzie nieźle, jak będzie czym to się pochwalę