Forum użytkowników T-Flex CAD i SprutCAM
Znikająca ściana modelu - Wersja do druku

+- Forum użytkowników T-Flex CAD i SprutCAM (http://www.newtechsolutions.pl/forum)
+-- Dział: T-FLEX CAD (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: T-Flex CAD - porady (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Znikająca ściana modelu (/showthread.php?tid=453)

Znikająca ściana modelu - zwiadowca88 - 21-07-2012 02:09 PM

Witam, mam problem ze znikającą ścianą, wykonuje sobie model wałka i chce na jego skrawku powierzchni wyciąć fragment. Odrysowuje więc geometrię do wycięcia, wysuwam. Po czym daje przycięcia elementu z wałkiem. I problem w tym, że po przycięciu znika ścianka powierzchni przyciętej. Widać dosłownie wnętrze wałka. Jak to rozwiązać aby była tam ścianka po wycięciu ?

RE: Znikająca ściana modelu - T-Flex CAD - 23-07-2012 11:28 AM

Przyczyn takiego zjawiska można by się doszukiwać w błędzie projektowym (najbardziej prawdopodobne), błędzie programu lub ustawieniach karty graficznej. Proszę załączyć plik do analizy.

Może Pan sprawdzić poprawność geometrii modelu przed operacją boolean z poziomu menu Narzędzia/Analizy geometrii/Kontrola modelu. Jeśli jest wszystko OK, to problem może stanowić geometria narzędzia jaką używamy podczas odejmowania - jej błędy lub niedozwolony sposób stykających się ścian z geometrią celu.

RE: Znikająca ściana modelu - tomi467 - 26-07-2012 09:32 PM

Informacyjnie bo chyba coś podobnego mi się zdarzyło ale już teraz zwracam na to uwagę.
Gdy konstruujesz wałek (ale nie tylko to chodzi również o inne profile z których tworzy się potem różne geometrie ) np. poprzez profil i potem obrót tego profilu wokół jakiejś osi być może przez nieuwagę zaznaczasz i potwierdzasz obrót pętli a nie wypełnionego pełnego profilu co powoduje że masz tylko ściany a nie masz wewnątrz "mięsa".
W tedy przy operacjach Boolean (odejmowanie) będziesz miał pokazany środek modelu jakby pusty poprzez otwór o geometrii odejmowanej .
Jeśli to ci się przytrafia to chodzi tu tylko o troszkę cierpliwości i właściwym wyborze po najechaniu / zbliżeniu strzałki myszy w pobliże profilu-lub po prostu wybór profilu z drzewa modelu.

pozdrawiam

RE: Znikająca ściana modelu - heniokodesz - 08-12-2015 10:30 PM

Miałem tak samo...

RE: Znikająca ściana modelu - olafpoczeran - 25-01-2016 03:04 PM

mi tak się działo przy błędzie projektowym ale już wiem na co zwracać uwagę i juz mi wszystko działa okSmile

RE: Znikająca ściana modelu - matkruszak90 - 11-01-2017 04:42 PM

tomi467 - cenna uwaga, ja się z tym tyle czasu męczyłem, na szczęście znajomy był bardziej zorientowany i mnie wyratował.

RE: Znikająca ściana modelu - oskardeka269 - 23-01-2017 07:22 PM

Grafika sprawna? Sterowniki aktualne? To najczęstsze problemy Wink

RE: Znikająca ściana modelu - Payne - 02-02-2017 02:10 PM

Raczej nie stawiałbym w tym przypadku na nieaktualne sterowniki

RE: Znikająca ściana modelu - Sonia89 - 31-08-2017 08:54 PM

Witam wszytskich na tym forum.

RE: Znikająca ściana modelu - bolek07 - 05-09-2017 11:54 AM

Cześć dla tych którzy tutaj jeszcze są Smile Szkoda, że forum ucichło, były tutaj bardzo ciekawe tematy poruszane Sad