Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grupa elementów -wycięcie po obrocie
Autor Wiadomość
tester Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
grupa elementów -wycięcie po obrocie
Witam wracam do waszego programu w wersji 16 i próbujemy się polubić ...

Wiem że zarabiacie także na szkoleniach ale pomóżcie -co robię źle? ( wiadomo nawyki z innych programów...)

Chcę wykorzystać właściwość tflexa, że mogę stworzyć dużo obiektów bez zakładania wielu plików. A później znaleźć jakiś ciekawy wzór jaki powstanie po cieciu kostek.
Na razie to wszystko mi się rozsypuje.
Stworzyłem sześcian jako primitives i skopiowałem CtrlC-V + transform dla pozycji (nawet nie wiem jaki ma wymiar ta kostka więc połączyłem je rogami i próbuję ciąć obrotem)
a) Ciekawi mnie jak zresetować ten bałagan po przesunięciu połączonych elementów? Kiedyś widziałem te Mates-relacje po kliknięciu obiektów teraz w tym przykładzie nie widzę. Nawet po ponownym włączeniu zapisanego pliku jest bałagan w kostkach !!
b) Gdy sześciany mam ustawione na sobie (za pomocą Mates) to po obrocie łuku i tak się sześciany rozsypują. Oraz pionowa oś obrotu łuku może nagle leżeć w poziomie (bo wskazywałem rogi kostki która nagle się obróciła)...
c) ten łuk leży na głównej płaszczyźnie projektu - jak szybko wyrównać go do płaszczyzny kostki środkowej (tutaj drugiej) ? Lub gdy będzie to kostka nr5 w elemencie 10x10x10 ?

To na razie na tyle. Załączam plik
Pozdrawiam

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2018 02:27 AM przez tester.)
02-12-2018 02:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
T-Flex CAD Offline
Administrator

Liczba postów: 35
RE: grupa elementów -wycięcie po obrocie
Wydaje mi się to mocno przekombinowane... Może ten film trochę pomoże:
https://youtu.be/kD5AS3W0r-Y

T-FLEX CAD - system CAD o największych możliwościach parametrycznego projektowania!
08-03-2019 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości