Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znikająca ściana modelu
Autor Wiadomość
zwiadowca88 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Znikająca ściana modelu
Witam, mam problem ze znikającą ścianą, wykonuje sobie model wałka i chce na jego skrawku powierzchni wyciąć fragment. Odrysowuje więc geometrię do wycięcia, wysuwam. Po czym daje przycięcia elementu z wałkiem. I problem w tym, że po przycięciu znika ścianka powierzchni przyciętej. Widać dosłownie wnętrze wałka. Jak to rozwiązać aby była tam ścianka po wycięciu ?
21-07-2012 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
T-Flex CAD Offline
Administrator

Liczba postów: 34
RE: Znikająca ściana modelu
Przyczyn takiego zjawiska można by się doszukiwać w błędzie projektowym (najbardziej prawdopodobne), błędzie programu lub ustawieniach karty graficznej. Proszę załączyć plik do analizy.

Może Pan sprawdzić poprawność geometrii modelu przed operacją boolean z poziomu menu Narzędzia/Analizy geometrii/Kontrola modelu. Jeśli jest wszystko OK, to problem może stanowić geometria narzędzia jaką używamy podczas odejmowania - jej błędy lub niedozwolony sposób stykających się ścian z geometrią celu.

T-FLEX CAD - system CAD o największych możliwościach parametrycznego projektowania!
23-07-2012 11:28 AM
tomi467 Offline
Member

Liczba postów: 30
Informacyjnie bo chyba coś podobnego mi się zdarzyło ale już teraz zwracam na to uwagę.
Gdy konstruujesz wałek (ale nie tylko to chodzi również o inne profile z których tworzy się potem różne geometrie ) np. poprzez profil i potem obrót tego profilu wokół jakiejś osi być może przez nieuwagę zaznaczasz i potwierdzasz obrót pętli a nie wypełnionego pełnego profilu co powoduje że masz tylko ściany a nie masz wewnątrz "mięsa".
W tedy przy operacjach Boolean (odejmowanie) będziesz miał pokazany środek modelu jakby pusty poprzez otwór o geometrii odejmowanej .
Jeśli to ci się przytrafia to chodzi tu tylko o troszkę cierpliwości i właściwym wyborze po najechaniu / zbliżeniu strzałki myszy w pobliże profilu-lub po prostu wybór profilu z drzewa modelu.

pozdrawiam
26-07-2012 09:32 PM
heniokodesz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Miałem tak samo...
08-12-2015 10:30 PM
olafpoczeran Offline
Junior Member
**

mi tak się działo przy błędzie projektowym ale już wiem na co zwracać uwagę i juz mi wszystko działa okSmile
25-01-2016 03:04 PM
matkruszak90 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
tomi467 - cenna uwaga, ja się z tym tyle czasu męczyłem, na szczęście znajomy był bardziej zorientowany i mnie wyratował.
11-01-2017 04:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
oskardeka269 Offline
Junior Member
**

Grafika sprawna? Sterowniki aktualne? To najczęstsze problemy Wink

Pozdrawiam
23-01-2017 07:22 PM
Payne Offline
Junior Member
**

Raczej nie stawiałbym w tym przypadku na nieaktualne sterowniki
02-02-2017 02:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia89 Offline
Junior Member
**

Witam wszytskich na tym forum.
31-08-2017 08:54 PM
bolek07 Offline
Junior Member
**

Cześć dla tych którzy tutaj jeszcze są Smile Szkoda, że forum ucichło, były tutaj bardzo ciekawe tematy poruszane Sad
05-09-2017 11:54 AM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości