Frezowanie robotem – siła precyzji

Frezowanie to metoda obróbki skrawaniem. Bez względu na to jaki materiał weźmiesz na warsztat – drewno, tworzywo sztuczne czy metal – robot zrobi to sprawnie i precyzyjnie. Przy masowej produkcji czasy ręcznego frezowania odchodzą w niepamięć. Frezowanie robotem to jedyne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na czasie i nadążaniu za światowymi standardami.

Precyzja i wszechstronność – frezowanie robotem

Frezowanie robotem to współczesna alternatywa dla pracy obrabiarki. Z tą różnicą, że robot jest bardziej precyzyjny i wszechstronny. Nadaje wybrany kształt bryle poprzez skrawanie, czyli usuwanie nadmiaru materiału w postaci wiórów. Roboty radzą sobie zarówno z produkcją drobnych elementów, jak i dużych podzespołów. Jeśli poważnie myślisz nad usprawnieniem i rozwinięciem produkcji, warto wziąć pod uwagę system SprutCAM. To ekonomiczne i wydajne rozwiązanie do programowania CAM. System jest nieoceniony ze względu na szeroki wachlarz możliwości, m. in. duży wybór strategii dla różnych typów maszyn, możliwość tworzenia własnych operacji, obliczanie ścieżki narzędzia z dowolną wymaganą dokładnością czy wbudowany generator postprocesorów. Obawiasz się, że może być skomplikowany w obsłudze? Przyjazny interface i profesjonalna pomoc techniczna producenta i firmy NewTech Solutions powinny rozwiać Twoje wątpliwości.

System SprutCAM – milowy krok naprzód

Jeśli jesteś gotowy na zmiany, warto zainwestować. Możesz być pewien, że taka inwestycja szybko się zwróci. SprutCAM służy do programowania 2-, 3-, 4-, 5- a nawet 6,- 7,- 8,- osiowego frezowania robotem, toczenia, toczenia-frezowania, cięcia 2D, 5D i 6D, HSM, obrabiania na maszynach typu szwajcarskiego, obróbki wielozadaniowej, EDM, technologii addytywnej, czyli druku przestrzennego i hybrydowej, 6-osiowych robotów przemysłowych.

Korzyści systemu SprutCAM:

  • intuicyjny w obsłudze
  • prosty do wdrożenia
  • gotowy do pracy zaraz po zainstalowaniu
  • kompleksowy, zdolny do obsługi wielu maszyn
  • bardzo dobrze współpracuje z popularnymi programami CAD
  • cały proces technologiczny w jednej aplikacji
  • optymalne ścieżki narzędzia

Czas na rewolucję w Twoim przedsiębiorstwie

Frezowanie robotem doskonale wpisuje w pojęcie Czwartej rewolucji przemysłowej. To koncepcja, która powstała w związku ze współczesnym wzajemnym wykorzystywaniem automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych oraz technik wytwórczych. Dlaczego jest nazywana czwartą? Po wieku pary (koniec XVIII w.), wieku elektryczności (początek XX w.) i wieku komputerów (lata 70. XX w.) nadszedł czas wieku zanikania bariery ludzie/maszyny. Maszyny stają się coraz bardziej inteligentne. Szacuje się, że dzięki nim produkcja ma szanse wzrosnąć o 30 proc. przy spadku kosztów na poziomie 25 proc. To nie „Bajki robotów” Stanisława Lema tylko prawdopodobna wizja przyszłości. Jeśli przemawiają do Ciebie te liczby i chcesz, by dotyczyły statystyk Twojego przedsiębiorstwa, warto uważnie przyjrzeć się procesowi frezowania robotem i zainteresować wdrożeniem oprogramowania SprutCAM. Te rozwiązania mogą okazać się milowym krokiem i rewolucją w Twojej firmie.