SolidCAM

Efektywniejsze i bardziej opłacalne programowanie CNC​

Operacje frezowania 2.5D 

Pracuj bezpośrednio w swoim CAD

Szybko i łatwo pracuj nad częściami, złożeniami i geometrią szkicu, aby zdefiniować operacje obróbki CNC, a nawet rozmieść uchwyty i komponenty w celu pełnej symulacji.

Frezowanie profili

Obróbka profili jest szybka i łątwa, ponieważ SolidCAM zawiera wiele strategii obróbki zgrubnej i wykańczającej zaprojektowanych w celu uproszczenia procesu programowania. Zaoszczędź czas dzięki zintegrowanym modyfikacjom geometrii profilu (przesunięcie, przycinanie, wydłużanie), które umożliwiają zmianę geometrii bez edytowania modelu CAD.

Wiercenie

SolidCAM zapewnia kompletne rozwiązanie do wiercenia z nawiercaniem, rozwiercaniem, wytaczaniem i gwintowaniem, dostępne w standardowych cyklach, natomiast dostępne są również cykle niestandardowe.

Frezowanie gwintów

Usuń złożoność frezowania gwintów poprzez łatwą obróbkę standardowych gwintów wewnętrznych i zewnętrznych o różnych głębokościach skrawania (do 3 kroków powyżej), strategie wprowadzania/wycofywania oraz regulowany kąt początkowy.

Grawerowanie

Graweruj czcionki jednokreskowe lub czcionki True Type (dwuliniowe) na płaskich i owiniętych powierzchniach, używając strategii obszarów wypełnienia (Hatch/Contour) i grawerowania linii środkowej.

Menadżer CAM

Ścieżki narzędzi CNC są przechowywane jako Operacje w Menedżerze CAM, które są podobne do wyglądu, działania i lokalizacji drzewa operacji SOLIDWORKS. Pomijaj, wycinaj, kopiuj, wklej, symuluj, twórz G-Code i zmieniaj kolejność w dowolnym momencie bezpośrednio z CAM

Frezowanie kieszeni

SolidCAM zapewnia funkcjonalność do obróbki nieograniczonej liczby zamkniętych i otwartych kieszeni z wyspami. Frezowanie kieszeni obejmuje obróbkę konturów, łuków i wgłębień, a także zmienne opcje rampowania, aby zapewnić bezpieczną obrókę materiału.

Rozpoznawanie otworów

Zaoszczędzisz wiele godzin na wybieraniu wielu otworów. Aby wybrać geometrię poprzez automatyczne rozpoznawanie i grupowanie otworów z modelu bryłowego, z opcją ustawienia konkretnych kryteriów wyboru i ręcznego dodawania lub usuwania funkcji. Pojedyncza operacja rozpoznawania otworów może zautomatyzować proces obróbki grup otworów na różnych poziomach i głębokościach, udoskonalając i redukując liczbę operacji.

 

Konturowanie 3D

Poziom powyżej 2,5D, przesuwa narzędzie po krzywej 3D, frezuje model na różnych głębokościach, a nawet automatycznie fazuje krawędzie modelu w razie potrzeby.

Zawijanie osi C.

Prosta obróbka obrotowa poprzez przekształcenie ruchu liniowego na ruch w osi C.

Planowanie

Łatwo obrabiaj powierzchnie czołowe, przy użyciu wierszowania, konturu, spirali lub jednego przejścia. Wejścia / wyjście są automatycznie stosowane do obróbki całej powierzchni, z podejściem narzędzia z zewnątrz.

 

Fazowanie

Fazowanie SolidCAM umożliwia znacznie szybsze i łatwiejsze łamanie krawędzi w operacjach typu Pocket and Profile. Zaoszczędź czas używając tej samej wybranej geometrii co Profile i Pocket do sfazowania krawędzi modelu, bez faktycznych zmian modelu.

Rozpoznawanie kieszeni

Automatycznie rozpoznając kieszenie w modelu CAD. Dostępne są wszystkie strategie i opcje standardowego działania na kieszeni, w połączeniu z różnymi poziomami i głębokościami rozpoznawanymi z powierzchni modelu.

 

 

 

Obróbka rowków teowych

Pomiń “obróbkę w powietrzu” i skomplikowane programowanie, pozwalając REST Material Machining automatycznie usunąć REmaining STock w miejscach, gdzie poprzednie narzędzie nie pasowałoby.

 

Obróbka resztek

Pomiń “obróbkę w powietrzu” i skomplikowane programowanie, pozwalając REST Material Machining automatycznie usunąć pozostałości materiału w miejscach, gdzie poprzednie narzędzie nie pasowałoby.

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz pytania dotyczące oferowanych przez nas produktów i usług to chętnie na nie odpowiemy. Wystarczy że skontaktujesz się z nami.

Pobierz bezpłatną wersje próbną​

Skorzystaj z możliwości uruchomienia aplikacji na 30-dniowy okres próbny. Firmy korzystające z wersji próbnej mają możliwości skorzystania ze wsparcia technicznego.

Uzyskaj ofertę zakupu oprogramowania SolidCAM

Błąd: Brak formularza kontaktowego.