Program CAM

Maszyny skrawające dają obecnie znacznie większe możliwości produkcyjno-wytwórcze, niż jeszcze kilka lat temu. Ciągły rozwój branży technologicznej przyczynia się do szybszego, efektywniejszego wytwarzania, dzięki czemu producenci są w stanie zaspokoić potrzeby nabywcze rynku. Jednak wraz z postępem technologicznym często idzie w parze coraz bardziej skomplikowany proces programowania maszyn. Przecież coraz częściej spotyka się obrabiarki pięcioosiowe, w których dwie dodatkowe osi komplikują ich kinematykę. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał stworzony został program CAM.


Program CAM – co to jest?


Programy CAM to programy do komputerowego wspomagania wytwarzania. Programy CAM to produkty, zaliczające się do oprogramowania inżynierskiego. Ich zadaniem jest wygenerowanie kodu maszynowego na bazie stworzonych modeli CAD. Dzięki temu po przesłaniu tak przetworzonej informacji maszyna numeryczna jest w stanie prawidłowo go odczytać i wytworzyć zaprojektowaną wcześniej część.


Zalety programu CAM


Główną zaletą programów CAM jest przyspieszenie procesu tworzenia technologii i produkcji. Uniknięcie ręcznego programowania, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych technologiach (praca z maszynami pięcioosiowymi) pomaga zaoszczędzić dużo czasu i jednocześnie zapobiega powstawaniu błędów, wynikających z niedopatrzeń osoby programującej maszyny. Nie musimy ręcznie wpisywać współrzędnych, na podstawie których maszyna ma zinterpretować swoje ruchy. Wystarczy, że wybierzemy geometrię i dostosujemy do niej konkretną operację z możliwością ewentualnego dostosowania parametrów. Automatyczne rozpoznawanie geometriii jest opłacalne zwłaszcza przy bardzo złożonych częściach. Stosowanie systemów CAM pozwala nie tylko na oszczędność czasu, ale również na zachowanie dłuższej żywotności maszyn. 

Jaki program CAM możemy Ci zaoferować?


Program CAM od SolidCAM – SolidCAM to narzędzie, które zostało stworzone z myślą o optymalizacji pracy narzędzi. Jest w stu procentach zintegrowany z systemem SolidWorks.

 

Program CAM od SprutCAM – to oprogramowanie CAM do programowania 2, 3, 4, 5 i 6 -osiowego frezowania, toczenia, cięcia 2D, 5D i 6D i wielu innych. Jego dużą zaletą jest to, że jest on kompatybilny z każdym rodzajem maszyn CNC. Na dodatek bierze on pod uwagę pełną kinematykę maszyny oraz jej ograniczenia. 

 

SprutCAM Robot – jest to bardzo wydajne rozwiązanie do obróbki robotów przemysłowych. Umożliwia ono tworzenie złożonych, bezkolizyjnych ruchów w krótkim czasie. Obsługuje on wszystkie języki programowania robotów, dzięki czemu jest kompatybilny ze wszystkimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

 

InventorCAM – program CAM od InventorCAM służy przede wszystkim wytwarzaniu mechanicznemu. Jeśli pracujesz w fabryce lub warsztacie produkcyjnym – prawdopodobnie jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie. InventorCAM pozwoli na generowanie programów obróbczych produkowanych części. InventorCAM jest certyfikowany przez Autodesk. 

NCSIMUL Machine – jest to zaawansowany program do weryfikacji kodu G, symulacji pracy maszyn i łatwej optymalizacji ścieżek i ruchów narzędzia. Służy on m.in. do toczenia, wiercenia i frezowania.

DCAM – ten program CAM integruje się z SolidWorks, Inventor, dzięki czemu pozwala na obróbkę dowolnych modeli 2D i 3D. Dzięki elastyczności tego oprogramowania użytkownicy zyskują możliwość programowania wycinarek drutowych w oparciu o szkice i modele 3D.