Programy CAM – synonim wydajności

Wymagania rynku branży technologicznej rosną wraz z postępem technicznym. Świat idzie naprzód, a programy CAM z powodzeniem za nim nadążają. Są systemami stworzonymi na potrzeby wsparcia procesów projektowania i wytwarzania. Świetnie sobie radzą, a tym samym Twoje przedsiębiorstwo działa sprawniej i precyzyjniej.

Programy CAM – co to

CAM w języku angielskim to Computer Aided Manufacturing. Jest to komputerowe wspomaganie wytwarzania elementów. Integruje dwie fazy – projektowanie i wytwarzanie poprzez zastosowanie sprzętu oraz oprogramowania komputerowego. System CAM charakteryzuje się przetwarzaniem obiektów na instrukcje maszynowe, które następnie pozwalają na wytwarzanie elementów. W CAM przygotowuje się model 3D do wykonania na maszynach sterowanych numerycznie. Dodatkowo optymalizuje się produkcję za pomocą zachowania pełnej kontroli nad parametrami obróbki oraz zminimalizowania zużycia narzędzi. Dzięki projektowaniu CAM możliwe jest skrócenie czasu pracy, zredukowanie odpadów oraz wyeliminowanie ryzyka wystąpienia kolizji. Zarówno projektowanie CAD i CAM dobrze jest zlecić wyspecjalizowanej firmie z doświadczeniem. Na NewTech Solutions możesz liczyć. Pomożemy Twojej firmie wznieść się na wyżyny.

Zyskujesz czas, zwiększasz wydajność

Systemy i programy CAM wspomagające pracę inżynierską są stosowane na coraz szerszą skalę. Nowym standardem jest nie tylko komputeryzacja prac w fazie projektowania, ale również w fazie sterowania procesami wytwarzania. Wszystko przemawia, by przedsiębiorcy szli właśnie w tym kierunku, bowiem stosowanie komputerowego wspomagania wytwarzania CAM sprawia, że wydajność produkcji znacznie rośnie. Istotnym argumentem przemawiającym za programami CAM jest również skrócenie czasu na uruchomienie lub przestawienie produkcji, a także poprawienie jakości ostatecznego produktu.

Ułatwienie dla Twojej firmy

Programy CAM służą do sterowania procesem wytwarzania za pomocą komputera, a więc do sterowania obrabiarek, linii montażowych, robotów, centrów obróbkowych itp. Obejmują wszystkie etapy potrzebne do zrealizowania procesu wytwarzania, takie jak: tworzenie bieżących harmonogramów prac, obróbka, montaż, kontrola jakości, organizacja transportu międzyoperacyjnego. Programy CAM pozwalają na przenoszenie informacji z systemów CAD do systemów CAM. Jest to znaczące ułatwienie, jeśli chodzi o przygotowanie programu pracy na maszynę technologiczną sterowaną numerycznie.

Programy CAM – życie staje się prostsze

Aktualnie w programach CAM łączone są różnego rodzaju obróbki, dając budowę modułową (np. moduł tokarski połączony jest z modułem frezarskim). Posiadają biblioteki narzędzi, ułatwiają dobór parametrów obróbki, pozwalają na symulację, wizualizację procesu obróbki, czyli wspomagają pracę technologa w całym obszarze projektowania. Na podstawie wprowadzonych danych dotyczących cech obrabianego detalu, znajomości zasad projektowania procesów technologicznych i procesów obróbkowych oraz dostępnych środków i warunków produkcji, technolog wykorzystując programy CAM, może wygenerować dokumentację technologiczną oraz kody NC, sterujące procesem obróbki.

W zasięgu Twoich możliwości

Jednym z najlepszych na świecie systemów CAM jest SprutCAM. Niezależnie od branży, w jakiej działasz oferuje pełen zakres zautomatyzowanych funkcji, które upraszczają i przyspieszają operacje obróbki maszyn CNC i robotyki. To niezwykle ekonomiczne i wydajne rozwiązanie do programowania CAM. SprutCAM jest kompatybilny z każdym rodzajem maszyn CNC. Nie straszne mu 3, 4 i 5-osiowe frezarki, tokarki, tokarko-frezarki, tokarki typu szwajcarskiego, MTM, EDM. Bez względu na to czy Twoja firma zajmuje się produkcją niewielkich rozmiarów podzespołów czy całkiem sporych elementów, SprutCAM świetnie sobie z nimi poradzi. W zasięgu jego możliwości leżą wszelkie operacje, m. in. obróbka obrotowa, operacje tokarskie, obróbka wieloosiowa, addytywna i hybrydowa czy cięcie. Z pewnością spełni Twoje oczekiwania ze względu na przyjazny interfejs, realistyczną symulację obróbki czy bibliotekę gotowych postprocesorów.

Jeżeli programy CAM są dla Ciebie zagadką, nie musisz stawiać pierwszych kroków sam. Służymy radą i kompleksową pomocą techniczną. Ze wsparciem NewTech Solutions Twoja praca okaże się wydajniejsza i mniej czasochłonna.