STr Sp. Z o.o., Szczecin

Firma STr powstała w 1988 roku w Szczecinie (województwie zachodniopomorskim) jako przedsiębiorstwo handlowe, aby w roku 1998 rozszerzyć swoją działalność o produkcję elementów stalowych, która to w ciągu ostatnich lat rozwinęła się znacząco, stając się jej aktywnością podstawową.
W oparciu o nowoczesny, zrównoważony park maszynowy i nowocześnie wyposażoną izbę pomiarową, oraz zoptymalizowane technologie, wykonujemy detale z różnych materiałów wykorzystując metody obróbki skrawaniem, cięcia gazowego, plazmowego oraz pokryć antykorozyjnych. Podstawowymi grupami produktów oferowanych przez naszą firmę są detale wykonywane obróbką skrawaniem na maszynach sterowanych numerycznie takie jak; kołnierze, pierścienie, trzpienie, śruby specjalne, tuleje, nakrętki, dekle, itp.
Nasze wyroby dostarczamy do klientów w Niemczech, Danii, Belgii, Szwajcarii, Polsce, Republice Czeskiej, Słowacji oraz do innych krajów europejskich. Główne gałęzie przemysłu, które zaopatrujemy w nasze produkty to: przemysł okrętowy, przemysł chemiczny, przemysł maszynowy, przemysł samochodowy oraz przemysł energetyczny.
Do tej pory w procesie produkcyjnym wykorzystywaliśmy system komputerowego wspomagania wytwarzania MasterCAM, lecz ze względu na prostotę obsługi SprutCAM, w grudniu 2018, podjęliśmy decyzję o zakupie tego oprogramowania od firmy NewTech Solutions Sp. z o.o. Pozwoliło nam znacząco skrócić czasy programowania maszyn CNC. Program SprutCAM posiada intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs dający szybki dostęp do najważniejszych dla nas funkcji obróbczych.

Zastosowane rozwiązania