Wspomaganie Twojego biznesu

Od małych podzespołów po obiekty sporych rozmiarów – program CAM wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom działającym w różnych branżach. Jego ogromnym atutem jest możliwość wizualizacji i symulacja procesów produkcji. Dzięki temu z łatwością sprawdzisz czy maszyna poradzi sobie z wytworzeniem produktu.

Program CAM – co to takiego?

To pojęcie to dla Ciebie zagadka, choć sporo już słyszałeś, że pomaga przedsiębiorcom rozwinąć skrzydła? NewTech Solutions wychodzi naprzeciw Twojej potrzebie rozwoju. Skrót programu CAM pochodzi od angielskiego Computer Aid Manufacturing i znaczy Komputerowe Wspomaganie Wytwarzania. To system komputerowy, który ma za zadanie integrację fazy projektowania i wytwarzania. Program CAM na podstawie komputerowych rysunków 2D lub obiektów 3D tworzy ścieżki narzędzia (frezu, noża tokarskiego, wiązki lasera). Następnie postprocesor zamienia ścieżki w rozpoznawalne dla maszyny funkcje sterujące. Przedmiot, którego wytwarzaniem zajmuje się Twoje przedsiębiorstwo jest wykonany zgodnie z wytycznymi, a z Twoich barków zdjęta jest ogromna odpowiedzialność. Program CAM to niebywałe ułatwienie w złożonym procesie produkcji.

Program CAM – dla małych i dużych

Bez względu na to czy prowadzisz niewielką firmę czy duże przedsiębiorstwo, CAM spełni swoją funkcję, podniesie wydajność i pozwoli zaoszczędzić czas. Jeżeli zajmujesz się obróbką skrawaniem części seryjnych czy produkcją jednostkową, program z powodzeniem pomoże Ci precyzyjnie zrealizować zlecenie w krótszym czasie niż do tej pory. Z pewnością warto w niego zainwestować. Zwiększy możliwości programistów CNC, a Ty będziesz mógł wykonywać coraz bardziej złożone i skomplikowane zlecenia, które bez programu CAM byłyby niemożliwe do zrealizowania.

Perspektywa rozwoju i większa ilość zleceń

Z programem CAM uda Ci się rozwinąć skrzydła. Dzięki niemu nie musisz wiązać się z jednym układem sterowania. Nie będziesz miał problemu z przenoszeniem programów pomiędzy maszynami. Jeśli kupujesz nową maszynę (np. od innego producenta niż dotychczas) nie musisz się zastanawiać czy będziesz w stanie uruchomić na niej programy z innych maszyn, gdyż CAM jest uniwersalny. Zwiększysz produkcję, a Twoje zmartwienia będą sprowadzać się jedynie do znalezienia przestrzeni roboczej dla kolejnych maszyn. Koniec z wizją działania w stresie czy opóźnieniami. Kiedy zaopatrzysz się w nową maszynę, z programem CAM możesz płynnie kontynuować produkcję, bo programista szybko i sprawnie wygeneruje program na kolejną maszynę.

Szkolenia CAD i CAM

Jeżeli masz wątpliwości czy sprostasz wyzwaniu wprowadzając do swojego przedsiębiorstwa program CAM, szybko je rozwiejemy. Naszym Klientom oferujemy szkolenia CAD i CAM, dzięki którym zrozumiesz działanie programu i proces wytwarzania. Nie działamy szablonowo. Każde szkolenie przygotowujemy specjalnie pod indywidualne potrzeby Twojej firmy. Wspólnie ustalamy zakres i termin szkolenia oraz jego miejsce. Jesteśmy elastyczni – możemy spotkać się w siedzibie Klienta lub w naszym biurze. Jeżeli najbardziej dogodna dla Ciebie jest formuła on-line, nie ma problemu. Z Twojej strony wystarczy komputer i dwa monitory. Przeprowadzimy Cię przez szkolenie w jasny i czytelny sposób. Tak, żeby program CAM, który ma wspomagać Twoją działalność, nie miał przed Tobą tajemnic. Nasz priorytet to komunikatywność i dobry kontakt. Każdy oferowany przez nas program CAM jest do opanowania, a właśnie to jest naszym celem.