Ulga na robotyzację

Temat rozwoju robotyzacji czyli wykorzystania Robotów CNC w produkcji w ciągu ostatnich kilku lat jest coraz bardziej widoczny. W jego jeszcze bardziej dynamicznym rozwoju może pomóc wprowadzenie ulgi na działalność badawczo-rozwojową (B+R). 

 

W pierwszej kolejności sygnalizujemy, że ulga na robotyzację jest obecnie na etapie planowania. Nie mamy póki co do czynienia z żadną ustawą nowelizującą w tym zakresie. Jednakże zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów ulga ma obowiązywać od 2021 roku i trwać przez 5 lat, a więc do końca roku 2025.

 

Resort finansów wskazał także, jaka będzie forma ulgi na robotyzację. Otóż zgodnie z zapowiedziami w ramach rozliczenia podatku PIT oraz podatku CIT podatnicy prowadzący działalność gospodarczą będą mogli odliczyć 50% kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację. Ulga ma przysługiwać niezależnie od wielkości dochodu i rodzaju branży. Wskazano także, jakie rodzaje wydatków będą kwalifikowały się jako uprawniające do skorzystania z ulgi. Nowa preferencja podatkowa ma dotyczyć:

 

  • zakupu lub leasingowania nowych robotów i kobotów (roboty współpracujące).
  • zakupu oprogramowania takiego jak oferowanych przez naszą firmę SprutCAM Robot.
  • zakupu osprzętu (np. torów jezdnych, obrotników, sterowników, czujników ruchu, efektorów końcowych).
  • zakupu urządzeń bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP).
  • szkoleń dla pracowników, którzy będą obsługiwali nowy sprzęt.

 

Firma Premium Solutions Polska zajmuje się dystrybucją i integracją oprogramowanie inżynierskiego dla off-linowego programowanie Robotów CNC.  W ofercie naszej firmy znajduje się program SprutCAM Robot który jest uznawany za kompleksowy i jeden z najlepszych dostępnych na rynku programów CAM dla Robotów. W programie możemy wykonać każdą technologię obróbczą oraz wykonać proces prototypowania i symulacji.  Oprogramowanie SprutCAM Robot może: frezować, szlifować, polerować, ciąć i gradować, spawać, malować i dozować oraz wykonywać obróbkę cieplną i w każdy dostępny sposób obsłużyć piły cnc. 

 

Współpracujemy z każdym dostępnym na rynku robotem cnc, sprzedajemy oprogramowanie, zajmujemy się integracją robotów w środowisku programistycznym: budujemy lub rozbudowujemy wirtualne stacje oraz szkolimy ze SprutCAM.   

Proponowane rozwiązanie:

Play Video