SolidCAM

Efektywniejsze i bardziej opłacalne programowanie CNC​

Obróbka form 

Zintegrowane rozwiązanie SolidCAM, wraz z iMachining, jest idealnym rozwiązaniem CAM do produkcji form

Główne wyzwania dla konkurencyjnego przemysłu produkcji form są wykończenie powierzchni , dokładność powierzchni i krótkie terminy dostaw . SolidCAM łączy:

   • Doskonała jakość oraz pewność ścieżki narzędzia dzięki pracy bezpośrednio na modelu CAD
   • Niezrównane wykończenie powierzchni i wydajność obróbki twardych materiałów od optymalnie kontrolowanego freza do kontaktu z materiałem
   • Wyjątkowa oszczędność czasu dzięki automatycznej aktualizacji ścieżki narzędzia przy zmianie formy
   • Bezbłędny kod G i eliminacja edycji na maszynie , gwarantujące sukces pierwszej części

Strategie SolidCAM Obróka form to doskonałe rozwiązania CAM dla każdej fabryki. W najnowszej wersji SolidCAM wprowadzono znaczne ulepszenia w rewolucyjnych modułach iMachining 3D, HSM i płynne frezowanie 5-osiowe, które zapewniają zwycięską kombinację do obróbki form, wkładek itp.

iMachining 3D do obróbki zgrubnej, resztek i półwykończeniowej form

  • iMachining 3D automatycznie generuje  kompletne, gotowe do uruchomienia programu CNC , z optymalnymi warunkami frezowania zgrubnego, resztek oraz półwykańczającego na modelu 3D na wszystkich ścianach w jednej operacji.
  • Ścieżka narzędzia iMachining jest automatycznie dostosowywana tak, aby uniknąć kolizji między uchwytem a zaktualizowanym materiałem podczas frezowania .
  • Opatentowane Technologia kreatora z iMachining automatycznie zapewnia optymalne warunki skrawania w oparciu o maszyny, narzędzia i właściwości materiałowych.
  • iMachining 3D zapewnia niesamowite wyniki obróbki 3D , jesteśmy w stanie osiągnąć 70-90% oszczędności czasu obróbki w porównaniu z innymi ścieżkami programów CAM

Moduł HSM SolidCAM do trójwymiarowego wykończenia form i wkładek

  • Moduł HSM SolidCAM zapewnia najlepszą ścieżkę narzędzia WYKOŃCZENIE 3D dla dowolnej formy lub wkładki, co zapewnia wydajną i gładką ścieżkę narzędzia dla uzyskania najlepszej jakości powierzchni .
  • HSM unika ostrych kątów na ścieżce narzędzia, aby zmaksymalizować kontakt narzędzia / materiału, optymalizuje ruchy bez obróbki w celu ograniczenia ruchów w powietrzu i generuje płynne i styczne wprowadzanie / wyprowadzanie .
  • Moduł HSM SolidCAM minimalizuje wycofywanie narzędzia do wysokiego poziomu Z. Wycofania nie są wyższe niż te konieczne, są pochylane pod kątem, gdy jest to możliwe i wygładzane przez łuki, aby zminimalizować ruchy w powietrzu i skrócić czas obróbki .

Płynna obróbka 5-osiowa przy obróbce form

  • Skorzystaj z 5-osiowego modułu SolidCAM  , najbardziej sprawdzonego narzędzia do frezowania 5-osiowego CNC w branży.
  • Z bardzo przyjaznym interfejsem użytkownika , SolidCAM 5-osiowy zapewnia najbardziej zaawansowaną kontrolę nad wszystkimi aspektami ścieżki narzędzia i sprawdzania kolizji.
  • Wiercenie wieloosiowe, konturowanie 5D i konwersja HSM na frezowanie 5-osiowe są bardzo przydatne dla producentów form.
  • Użyj Konturowania 5-osiowego , aby narzędzie podążało za wybraną krzywą 3D , pozostając równolegle do predefiniowanych linii pochylania – przydatne do fazowania i obróbki ołówkowej złożonych konturów z podcięciami.
  • Wraz z rosnącą popularnością obróbki 5-osiowej w produkcji form,  nasza strategia Konwertuj HSM na Obróbkę 5-osiowa umożliwia konwersję ścieżki narzędzia 3D HSM na pełne 5x  Lepszą jakość powierzchni osiąga się dzięki zastosowaniu różnych strategii przechylania narzędzi.

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz pytania dotyczące oferowanych przez nas produktów i usług to chętnie na nie odpowiemy. Wystarczy że skontaktujesz się z nami.

Pobierz bezpłatną wersje próbną​

Skorzystaj z możliwości uruchomienia aplikacji na 30-dniowy okres próbny. Firmy korzystające z wersji próbnej mają możliwości skorzystania ze wsparcia technicznego.

Uzyskaj ofertę zakupu oprogramowania SolidCAM

Błąd: Brak formularza kontaktowego.