SolidCAM

Efektywniejsze i bardziej opłacalne programowanie CNC​

Płynne frezowanie 5-osiowe 

Sprawdzona i wydajna równoczesna obróbka 5-osiowa SolidCAM

Skorzystaj z najbardziej wydajnych i sprawdzonych 5-osiowych ścieżek narzędzi do frezowania CNC w branży, z bardzo prostym interfejsem użytkownika i najbardziej zaawansowaną kontrolą nad wszystkimi aspektami ścieżki narzędzia i kontroli kolizji.

  • Wybieraj z najbardziej kompletnej biblioteki równoczesnych strategii  5-osiowych.
  • Unikanie kolizji chroni zarówno  narzędzie, jak  i  uchwyt za pomocą szerokiej gamy strategii, a symulacja maszyny zapewnia pełne, graficzne sprawdzenie ruchów freza i uchwytu narzędzia.
  • Każda 5-osiowa strategia obróbki zapewnia zaawansowane opcje kontroli podejścia/połączenia, kontroli osi narzędzia i unikania kolizji.
  • Ruch po łączeniach i podejścia są w pełni chronione przed żłobieniami i różne strategie mogą być stosowane w zależności od odległości ruchu łączenia. Szybkość posuwu może być również zróżnicowana w przypadku ruchów łączenia, aby umożliwić płynne podejście do części.
  • SolidCAM oferuje również opcje kontroli kąta nachylenia, co daje pełną kontrolę nad ostateczną ścieżką narzędzia.
  • SolidCAM’s Sim. 5x oferuje specyficzne rozwiązania dla obróbki typu SWARF , frezowanie wieloosiowe , obróbka wielołopatkowa, obórka kanałów , obróbka 5-osiowa konturu , wiercenie wieloosiowe , konwersji HSM do 5x , obróbki zgrubnej wieloosiowej i obróbki obrotowej.
  • Cięcie Flowline daje ścieżkę narzędzia, która podąża za naturalnym kształtem komponentu – szczególnie przydatna w przypadku komponentów typu ostrza.
  • Sim. 5x wykorzystuje wiele zaawansowanych Kontroli pochylenia narzędzia, aby zapewnić nieograniczoną kontrolę kątów narzędzia.
  • Wykończenie wielu powierzchni pozwala wybrać wiele ścian / powierzchni, zapewniając pełną kontrolę nad obróbką w celu uzyskania najbardziej gładkiego wykończenia powierzchni.
  • Techniki obróbki zgrubnej wieloosiowej zapewniają wielokrotne przejścia wzdłuż i prostopadle do wektora narzędzia, z opcją ograniczenia granic.
  • Dbaj o bezpieczeństwo swojego narzędzia i uchwytu dzięki wielu automatycznym strategiom unikania żłobienia, które sprawdzają każdą część narzędzia (trzon, trzpień i uchwyt) i sprawdzają powierzchnie.
  • Uzyskaj cały obraz dzięki realistycznej symulacji maszyn 3D, wraz z kompleksową kontrolą kolizji i granic osi.
  • 5-osiowa obróbka SolidCAM obsługuje wszystkie kinematyki obrotowe, w tym konfiguracje stół/stół, stół/głowica i głowica/głowica, a także najnowsze wielofunkcyjne centra obróbcze Mill-Turn.

Operacje 5X

Do modułu 5X dodano pięć operacji. Moduł 5x: obróbki typu SWARF , frezowanie wieloosiowe , obróbka wielołopatkowa, obórka kanałów , obróbka 5-osiowa konturu , wiercenie wieloosiowe , konwersji HSM do 5x , obróbki zgrubnej wieloosiowej i obróbki obrotowej –  co czyni go najbardziej wydajnym systemem w branży.

Obróbka Śrub

Obróbka śrub pozwala użytkownikom bezpiecznie i łatwo generować 4-osiowe obrotowe procesy zgrubne i wykończeniowe.

 

Dzięki najnowszym technologią w połączeniu z cyklami 3-osiowymi, SolidCAM opracował oparty na siatce cykl obróbki zgrubnej i wykańczającej, który umożliwia pełną obróbkę obrotową w zaledwie kilku krokach przy minimalnym nakładzie pracy.

 

Użytkownik może stworzyć bardzo złożone elementy śrubowe/ślimakowe bez konieczności ustawiania wielu parametrów, po prostu przekazujemy cały element do systemu SolidCAM. Ścieżka narzędzia jest obliczana automatycznie.

 

Producenci z wielu branż produkujący części takiej jak: wały korbowe, wały rozrządu głowice, części do wytaczarek, śruby, ślimaki mogą w znacznym stopniu skorzystać z tej bardzo rozwiniętej technologii.

Obróbka wielopłaszczyznowa

 

SolidCAM eliminuje frustrację i złożoność obróbki wirników, kół i dysków. Dzięki nowemu modułowi Obróbki wielopłaszczyznowej, który obejmuje operacje obróbki zgrubnej i wykańczającej każdej z części o skomplikowanych kształtach. Moduł ten został specjalnie zaprojektowany do łatwego generowania niezbędnych ścieżek narzędzi dla różnych konfiguracji wielobladych – można nawet obrabiać wszystkie powierzchnie łopatek w jednej operacji.

Obróbka kanałów

Moduł  Obróbka kanałów umożliwia łatwą obróbkę kanałów za pomocą standardowych lub stożkowych narzędzi Lollipop , a także posiada kontrolę kolizji dla całego zespołu narzędzia (trzpień, trzpień i uchwyt). Operacja daje nam możliwość wyboru jednej z kilku dostępnych strategii. Obróbka kanałów wykorzystuje obróbkę 3-osiową jak najdalej do kanału, a następnie przełącza się na ruch 5-osiowy. System automatycznie nakłada się na strategie góra / dół, aby zapewnić płynne przejścia na styku ścieżek narzędzia. Dostępne są ścieżki narzędzia do obróbki zgrubnej i wykańczającej , a obrabiany materiał może być wyświetlany jako np. odlew.

Obróbka konturowa 5-osiowa

 

5-osiowa strategia obróbki konturowej przechyla narzędzie wzdłuż trójwymiarowego profilu łańcuchowego, wyrównując oś narzędzia zgodnie z liniami nachylenia zdefiniowanymi przez użytkownika, dzięki czemu jest ono idealne do gratowania i okrawania.

Obróbka zgrubna wieloosiowa

 

Wieloosiowych zgrubna jest używana do zgrubienia geometrii kieszonkowych. Możesz określić wejścia dla powierzchni podłóg, ścian i sufitów, których SolidCAM używa do identyfikacji ograniczeń ścieżki narzędzia do obróbki zgrubnej. Dostępne są dwa rodzaje strategii: Przesunięcie i Adaptacyjna

Obróbka rotacyjna

Obróbka obrotowa jest przeznaczona do frezowania części na 4-osiowej maszynie i może być wykorzystana do frezowania części cylindrycznych, takich jak formy do butelek, rdzenie i elektrody. Ścieżki narzędzia są obliczane bezpośrednio na modelu, a nie zawijane z geometrii 2D.

Ulepszenia w Swarf, Wiercenie wieloosiowe i Konwersja HSM do Obróbki 5-osiowej

Korzystaj z dodatkowych opcji przechylania i ulepszeń, które zostały dodane do SWARF, Wiertarki wieloosiowej i Konwertuj HSM do obróki 5-osiowej. Te ulepszenia dają ci więcej możliwości w programowaniu 5-osiowym w celu skrócenia czasu programowania, poprawy jakości produktu i zminimalizowania ilości odpadów.

Obróbka Swarf

Obróbka swarf umożliwia użycie boku narzędzia do obróbki ściany pod najlepszym możliwym kątem. Wykorzystuje najbardziej efektywną długość cięcia narzędzia, co skutkuje lepszą jakością powierzchni i krótszym czasem obróbki.

Wiercenie wieloosiowe

Wiercenie wieloosiowe korzysta z automatycznego rozpoznawania otworu przez SolidCAM, co pozwala na szybkie i łatwe tworzenie cykli wiercenia, gwintowania i wytaczania wzdłuż dowolnego osiowania otworu. Wszystkie zaawansowane strategie łączenia, przechylania i unikania kolizji dostępne w pozostałych operacjach 5x.  W tej operacji dostępne są również operacje 5x, zapewniające pełną kontrolę nad ścieżką narzędzia.

Konwertuj HSM frezowanie 5-osiowe

Użyj operacji konwersji HSM na frezowanie 5-osiowe w celu wykorzystania ścieżek narzędzi HSM 3D poprzez zastosowanie pełnej 5-osiowej strategii przechylania narzędzi, ochrony przed kolizją i łączenia, umożliwiającej użycie krótszych narzędzi dla większej stabilności i sztywności.

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz pytania dotyczące oferowanych przez nas produktów i usług to chętnie na nie odpowiemy. Wystarczy że skontaktujesz się z nami.

Pobierz bezpłatną wersje próbną​

Skorzystaj z możliwości uruchomienia aplikacji na 30-dniowy okres próbny. Firmy korzystające z wersji próbnej mają możliwości skorzystania ze wsparcia technicznego.

Uzyskaj ofertę zakupu oprogramowania SolidCAM

Błąd: Brak formularza kontaktowego.